חיפוש

אדריכלים - כל המידע על בחירת אדריכלים מומלצים

מאת פנינה וידר אדריכלית ומעצבת פנים

אדריכלים הם אנשי מקצוע העוסקים בתכנון ועיצוב של מבנים. מקור השם מגיע מהמילה ארכיטקט, שהפירוש לה בשפה האכדית הוא רב בנאי. אז כן, מעניין לדעת שבעבר היה האדריכל אחראי גם לתכנון הבניין וגם לבנייתו בפועל. מאז אותן תקופות, עבר המקצוע טרנספורמציות רבות, והיום כמובן המצב שונה לגמרי. האדריכלים אחראיים לכל הקשור בתכנון המבנה ובעיצוב הפנים והחוץ שלו. כמו כן, האדריכל ישמש פעמים רבות כנציג מול וועדת הבניה והפיקוח.

 

מבחינת התמחויות, בפני האדריכלים עומדות אופציות מגוונות. האדריכלים יכולים לקבל התמחות בתכנון עירוני, תכנון בתים, באדריכלות נוף או אדריכלות פנים. כל אדריכל יכול לעסוק בתחום שמדבר אליו, או בכל התחומים גם יחד. לימודי האדריכלות אורכים בין 4-5 שנים, וניתן ללמוד אותן במגוון מוסדות בישראל. בין המוסדות שמציעים תוכנית ללימודי אדריכלות נמנים אוניברסיטת תל אביב, הטכניון ובצלאל. את הלימודים ניתן ללמוד במסגרת של תואר, או כלימודים מקצועיים במכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ. לא משנה באיזה דרך תבחרו, הלימודים יקנו לכם כלים רבים.

 

בפועל, האדריכל יעסוק בקבלת החלטות רבות בנוגע למבנה המתכונן. ביניהן החלטה על המבט החיצוני של הבניין ועל הסגנון שלו. כמו כן, האדריכל יקבע את מיקום וצורת החלונות והדלתות, ויעצב את המרפסות והגינות. לאדריכל כוח עצום בכל הקשור לתכנון, והוא יקבע אלמנטים עיצוביים כמו סוגי הקירות, הצבע שלהם ועוד. גם בעבודה על החלק החיצוני של המבנה, יצטרך האדריכל להכריע בבחירות רבות. הוא יצטרך לקחת לתשומת ליבו גם את העדפות הלקוח ולתכנן בנייה חכמה.

מעבר מהיר אל
אדריכלים מומלצים

אדריכלים מומלצים

אדריכלים מומלצים הם נכס, לכל פרויקט בנייה. האדריכל הוא חלק מהותי בכל פרויקט בנייה, והוא אחראי לעניינים חשובים. זאת הסיבה שכל כך חשוב להשקיע זמן, מאמץ ומחשב בבחירה של אדריכל מומלץ. אדריכל איכותי הוא כזה שמתמקצע בעבודה שלו, ושישרת את הלקוח לצד שיקולים מקצועיים. האדריכל יעזור לכם להגיע לתוצר אידאלי ולהכריע בלבטים חשובים. כדי לבחור אדריכל מנצח, תצטרכו לקחת בחשבון כמה גורמים. תצטרכו לעשות מחקר מעמיק בשוק, וכך למצוא את האדריכל המושלם בשבילכם.

 

כדי לבחור את האדריכל בשבילכם, כדאי גם לבדוק את העובדות בשטח. בבחירה של אדריכל, בקשו קודם לראות תיק עבודות. התיק הזה יעזור לכם להבין האם האדריכל מדבר לסגנון שלכם. האם העבודות שלו מקצועיות? מסוגננות? מתאימות לכם? זה יעזור לכם להחליט. כמו כן, הפרויקטים הקודמים של כל אדריכל מעידים הרבה אודותיו. הם מעידים על ותק, ניסיון ומומחיות בתחומו. אחרי שתתרשמו מאיכות וסגנון העבודות הקדומות שלו, תוכלו לפנות ולהתרשם גם מהלקוחות של אותם הפרויקטים. כלומר, לשמוע ביקורות או לקבל המלצות.

 

אם יש לכם אופציה, מומלץ לצאת לשטח ולבדוק את העבודות מקרוב. בדרך כלל, האדריכל יתלווה אליכם לפרויקט שעיצב. כך גם נהוג להיפגש עם הלקוחות המרוצים של הפרויקט, שיענו לכם על השאלות. תוכלו להתרשם מהתוצר הסופי ולשמוע מהלקוחות קצת על החוויה. ברגע שתשמעו על חוויית העבודה עם האדריכל ממקור ראשון, תוכלו לדעת הכי טוב. תוכלו להבין האם הוא מקצועי, והאם הוא פרקטי. כמו כן תוכלו ללמוד על דרך ההתנהלות איתו, לוודא שהוא עומד בזמנים ושתהליך העבודה איתו נעים.

אדריכלים לבית

משרד אדריכלים

משרד אדריכלים, שונה באופן ניכר מאדריכל פרטי. משרד אדריכלים מעסיק כמה אנשי מקצוע מנוסים, כדי לספק תוצרים מצוינים. גם בבחירת משרד אדריכלים מומלץ לברר את כל הדברים כמו שצריך. בררו איך הוא מתנהל, איך עובד תהליך העבודה, וכמה האדריכל מעורב בו. בדקו האם האדריכל יגיע אתכם לשטח, או שמא הוא שולח נציגים. תוכלו לברר באופן מסודר גם מה היא העלות לכל חלק בפרויקט, ומה הוא כולל.

 

בחירת משרד אדריכלים או אדריכל פרטי, היא החלטה קריטית. מדובר בבחירה שתשפיע על עיצוב המבנה שלכם, וכך גם על החיים שלכם במובנים רבים. התייחסו לבחירה בכובד ראש, ועשו את כל הבדיקות הדרושות. רק כך תוכלו להבטיח שתקבלו עבודה מקצועית ומהימנה. זכרו שחשוב לבחור בבעל מקצוע שמתאים לסגנון שלכם, ולאופי המבנה שלכם. השקיעו מספיק זמן בבחירת האדריכל המושלם שיצליח ללהטט בין כל תחומי האחריות בצורה הטובה ביותר. לפני הבחירה התייחסו גם לגורמים פרקטיים כמו תקציב ותמחור.

אדריכלים לבית

משרדי אדריכלים מובילים

משרדי אדריכלים מובילים הם משרדים גדולים, בעלי שם מוכר בתעשייה הישראלית. פעמים רבות, שאנשים זקוקים לשירותי אדריכלות הם יפנו באופן אוטומטי למשרדים מובילים. חשוב לשים לב, שאין לעשות את הבחירה באופן מידי וללא מחשבה. כפי שציינו, מדובר בבחירה מהותית וכך יש להתייחס אליה. אז כדאי שתבינו, מה מבדיל משרד אדריכלות מוביל מכל משרד אחר. בישראל קיימים כמה משרדי אדריכלות מובילים, כאלה מוכרים ובעלי ניסיון רחב. ועם זאת, לא כולם יזכו לתואר "מובילים".

משרד אדריכלות מוביל, הוא משרד שלא רק שיש לו ניסיון רחב, אלא גם מוניטין בתחום. למשרדים מובילים מוניטין של שנים רבות ובהיקפים יוצאי דופן. לאותם משרדים הישגים ששווה להתפאר בהם וכך גם צוות מקצועי. במשרדים מובילים הצוות נבחר בפינצטה, משתמש בטכנולוגיות מתקדמות לתכנון ומקפיד על מקצועיות. אז כן, לא סתם הופך משרד אדריכלות למשרד מוביל. עם זאת, עליכם לוודא שלא בחרתם במשרד מוביל רק על סמך זה, אלא גם בהתאם לדרישות העיצוב והבינוי שלכם.

עיצוב פנים אדריכלים

ההבדל בין אדריכלים ומעצבי פנים

ההבדל בין אדריכלים ומעצבי פנים הוא מהותי. אז לפני שתבחרו איש מקצוע, כדאי שתכירו את ההבדל בין שני אנשי המקצוע הללו. אדריכל הוא מי שמתכנן ומפקח על בניית המבנה, הוא יוצר תוכנית לעבודה במרחב החיצוני למבנה. הוא אחראי לתכנון כל החלקים החיצונים בתכנון הבית או הבניין. ביניהם נכללים יסודות הבניין, מיקום החדרים ועוד. האדריכל הוא זה שאחראי למקם את חדרי השינה, המטבח, פינת האוכל והגינה בהתאם למה שמחליט הלקוח.

 

רק לאחר הקמת המבנה, נכנס מעצב הפנים לתמונה. אז כשמו כן הוא, המעצב של חלל הפנים למבנה. מעצב הפנים אחראי לעיצוב ובחירת ריהוט חכמה, בהתאם למטרת השימוש של כל חדר. מעצב הפנים יקבל החלטות וייעץ ללקוחותיו, מה נכון לעשות מבחינה עיצובית ואסתטית. הוא זה שיאזן ויקבע את סגנון החלל שלכם, כמובן בהתאם להעדפות שלכם. מכאן, שקיים הבדל מהותי בין אדריכל למעצב פנים. לפני שתפנו לבעל מקצוע, עליכם לוודא מה הצורך שלכם. וכך תוכלו לוודא שפניתם לאדם הנכון לעשות את העבודה.

חלל מטבח בעיצוב אדריכלי

אדריכלים מפורסמים בארץ ובעולם

אדריכלים מפורסמים בארץ ובעולם, אפשר למצוא בשפע. מקצוע האדריכלות הוא מקצוע שקיים עוד משחר הימים. בכל העולם יש צורך באדריכלים, והם מאז ומתמיד היוו חלק חשוב בתעשיית הבנייה. מאחר שמדובר במקצוע כל כך נצחי, מן הסתם שתמיד יש לאן לצמוח ואיך לגדול בו. בישראל ובעולם בכלל, קיימים כמה שמות גדולים שכדאי גם לכם להכיר. אותם אדריכלים מנוסים הם כאלה שהשאירו חותם על המקצוע, והתפרסמו בגלל פרויקטים יוצאי דופן. אדריכלים כאלה מופיעים גם בדפי ההיסטוריה וחתומים על הישגים מרשימים למדי.

 

בין האדריכלים המובילים בישראל של היום, תוכלו למצוא את אילן פיבקו. היו בטוחים שמדובר בשם שמוכר לכל אדריכל. הוא למד לימודי תואר ראשון באדריכלות בטכניון, ומשם התחיל את דרכו במקצוע. בשנת 1981 פיבקו פתח את משרד האדריכלות שלו, האמון על תכנון מגדלי יוקרה ופאר. המשרד חולש על תחומים נוספים כמו תכנון של בתי מלון ושל מבני ציבור. תוכלו לקבל במשרד גם שירותי עיצוב פנים ועוד שירותים נוספים. פיבקו מנסה לייצר בתוצרים שלו "הרמוניה בין ניגודים", כפי שהוא קורא לזה.

עיצוב פנים למטבח

אדריכלים במרכז

אדריכלים במרכז, בדרך כלל מאוד כל למצוא. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמרבית הפרויקטים לבנייה ופיתוח הם במרכז. אז נכון, הנתונים רק ממשיכים לעלות, וקיימת האצה בבנייה בכל רחבי הארץ. ועדיין, קיים פער משמעותי בין היקף הבנייה במרכז, לבין שאר אזורי הארץ. למעשה, נראה שהתחדשות הבנייה במרכז עומדת, נכון לשנה שעברה, על כ23%. לעומת זמן, בשאר אזורי הארץ מדובר על אחוזים נמוכים בהרבה, כ- 4%-7%.
מכאן שאם נזקקתם לאדריכל לפרויקט בינוי במרכז, יהיה לכם שפע לבחור ממנו.

 

אדריכל במרכז יוכל לתת לכם מגוון שירותים וכלים. בין האדריכלים במרכז, תוכלו למצוא כמה מומלצים, בתחומי התמחות שונים. תוכלו למצוא כאלו שמתמחים בבתים פרטיים, ושיעזרו לכם בהשגת ההיתרים ובכל הפרוצדורה מאחורי זה. קיימים גם אדריכלים המתמחים בעיצוב ובנייה של חנויות. הם יוכלו לעזור לכם לתכנן כמו שצריך חללים עסקיים. העיצוב העסקי, כך יודעים האדריכלים, נשען על פסיכולוגיה צרכנית. כך יוכל האדריכל לעזור גם לכם למקסם את הרווחים מהעסק, בעזרת עיצוב.

 

האדריכלים במרכז יודעים להשתמש בשיטות מתקדמות בעבודתם. תוכלו למצוא כאלו שמתמחים גם בייצור הדמיה תלת ממדית, שתמחיש לכם בצורה הכי טובה שיש את התכנון. כמו כן, אם אתם נזקקים לתכנון של בניין משרדים או בניין הייטק, גם את זה תוכלו למצוא בשפע באזור המרכז. האדריכלים המגיעים מהתחום הזה, מכירים את כל מה שנלווה לבנייה עצמה, ויתכננו עבורכם את סביבת העבודה המושלמת. כמו כן, תוכלו למצוא גם אדריכלים מתחומים נוספים, בהתאם לצרכים שלכם.

אדריכלים בצפון

אדריכלים בצפון- איך לבחור? כשזה מגיע לצפון, הבחירה נעשית יותר מורכבת. יש לקחת בחשבון את כמות והסוג האדריכלים באזור, ולבצע החלטה חכמה. כמובן שעליכם לקחת בחשבון את הגורמים שכבר ציינו כמו ניסיון, ותק, פרויקטים קודמים, מקצועיות וכו'. מלבד הפרמטרים האלו, עליכם לקחת בחשבון גורמים נוספים, שישפיעו בצורה ניכרת על בחירת אדריכל באזור הצפון. לא משנה לאיזה סוג של בנייה נזקקתם בצפון- של בית פרטי, משרד או חלל עסקי, תצטרכו לחשוב על זה.

 

האקלים הצפוני, שונה מהאקלים בשאר הארץ. לכן, שתבחרו באדריכל באזור הצפון תצטרכו לוודא שהוא אכן מבין כיצד משפיעים הנתונים האלה על תכנון הבנייה. בתכנון מבנים בצפון, חשוב להבחין בכך שהאקלים יותר גשום ומאופיין במשקעים. לכן מומלץ לבחור באדריכל שיוכל לתכנן עבורכם בניין עם יסודות חזקים, ומערכות ניקוז חכמות. כמו כן, האוויר באזור הצפון הוא פחות צפוף במאשר במרכז, לכן עליכם למצוא בעל מקצוע שייקח זאת בחשבון. לפני הבחירה וודאו שהאדריכל שלכם מנוסה בבנייה באזור הצפון, לפי עבודות קודמות.

אדריכלים בתל אביב

אדריכלים בתל אביב, התחילו גם הם להשתלט על השוק. אחוז הבנייה והפיתוח של מבנים בתל אביב הוא הגבוה ביותר בכל הארץ. אז אולי לא מדובר בנתון חדש, ועדיין הוא ממשיך לטפס לגובה. זאת הסיבה שקל למצוא אדריכלים בתל אביב. אז אם יש לכם צורכי תכנון ובנייה בתל אביב, תוכלו למצוא איש מקצוע בלי שום בעיה. פנו למאגר הגדול שקיים, ורק תבחרו לכם את האדריכל המושלם מבין כולם.

 

כיום, אדריכלים רבים גם נוהרים לתל אביב בצורה חסרת תקדים. האדריכלים מגיעים מכל אזור הארץ לעבוד בתל אביב. הם הבינו את הפוטנציאל העצום בעיר, שרק הולכת וגדלה. תעשיית ההייטק בתל אביב היא הרחבה ביותר בארץ, וגם היא דורשת אדריכלים מנוסים. כל בניין שקם, כל מבנה או בית- דורשים עבודה של אדריכל. לכן אדריכלים רבים, מכל התמחות, עוברים במהירות לתל אביב. הם מנצלים את יתרונות העבודה שלה, וכך היא הפכה לעיר המפותחת והבנויה ביותר בישראל.

 

פרויקט בניין בוטיק ראשון לציון
PNINA
שירות אדריכלי ליזמים

שירות תכנון אדריכלי מקצועי המכוון לכלל המטרות הנדרשות ליזם בפרויקט הבניה- הכנת תוכניות ביצוע, מפרטים וכן כתבי כמויות להשערת עלויות הבניה, אומדני זמן ועלות התהליך, התמודדות בפרוצדרות מורכבות באישרור הפרויקט מול הרשות המקומית עד וקבלת היתר וביצוע בפועל.

קרא עוד »

תפריט נגישות

המשפחה שלך מוגנת?

תקנות השעה לתוספת ממד במהירות עומדות לפקוע!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לעמוד לשירותך!