חיפוש

תכנון בית פרטי

כל הצעדים בדרך לבית המושלם שלכם!
לוגו פנינה וידר

תכנון בית פרטי כולל את תהליך תכנון ועיצוב הבית.

הגיע הרגע המאושר והחלטתם להקים את בית חלומותיכם.
הרבה שאלות וחששות מציפות אותכם ואתם לא בטוחים איך עובד התהליך. כמה זמן הוא אורך? מה התקציב הנדרש? אילו תקלות עלולות לצוץ בדרך? מי הם אנשי המקצוע הנכונים עבורכם? ובכלל איך נכון לעשות את הכל במקסימום יעילות ובתמורה הטובה ביותר לכסף

על כל זאת ועוד נשמח לענות במדריך הבא.

תוכן עניינים
בואו נתחיל בשאלה הפשוטה

מהי אדריכלית בתים פרטיים ומהו תפקידה?

אדריכלית בתים פרטיים או בשמה הנוסף ארכיטקטית בתים פרטיים עוסקת בתכנון מבנים צמודי קרקע או יחידות דיור בגובה מקסימלי של עד 3 קומות.

כדי להתמחות בתחום יש צורך בניסיון מעשי ופרקטי בתכנון בתים לאחר 4 שנות לימודים במוסד אקדמי וקבלת רישיון מרשם המהנדסים והאדריכלים.

אלמנטים נוספים וחשובים שיכולים מאוד לעזור לאדריכל לתכנון בית פרטי הם ההבנה בתכנון עירוני, עיצוב פנים ואדריכלות נוף.
היכולת לאגד את ארבעת התחומים יחד נותנת יתרון משמעותי והיא שייכת לבודדים בחברה הישראלית.

תפקידו העיקרי של האדריכל הוא תכנון המבנה באופן מדויק לצרכיו של הלקוח, אך לא פחות חשוב הוא העבודה מול הגופים והמוסדות השונים כדי לקבל את כל האישורים וההיתרים הנדרשים בתהליך עד לקבלת טופס 4 וטופס 5 אשר מהווים חותמת סופית שהמבנה מאושר למגורים ומתאים לאכלוס.

יוקרה וטבע במבוא מודיעים אדריכלות בית פרטי
תכנון בית יוקרה במבוא מודיעים

מתי צריכים להשתמש בשירותיו של אדריכלית לתכנון בית פרטי?

לפני רכישת מגרש

כדאי מאוד להתייעץ עם אדריכל שיבדוק עבורכם את הזכויות לבנייה בקרקע, ימליץ לכם על תוכנית בניה המתאים לצרכים שלכם, ויבדוק מה המירב שאפשר להפיק מהמגרש, בקיצור לוודא את טיב ההשקעה ושבאמת אפשר ליישם את התכנון שלכם.

במידה ויש בידיכם מגרש

בניית בית לשימוש פרטי ומגורים בניית בית להשקעה למכירה\השכרה השבחת הקרקע, קבלת היתר בנייה ויצירת הדמיה שממחישה את האפשרויות בקרקע לפני מכירה, מעלה משמעותית את ערך המגרש

נתקעתם בתהליך לקבלת היתר בניה

התחלתם תהליך לקבלת היתר בנייה והסתבכתם באמצע מכל סיבה שהיא, אדריכל מקצועי בעל ניסיון וקשרים חזקים יכול לפתור ולייעל כמעט כל בעיה מנהלתית מול הרשויות.

איזה סגנון אתם אוהבים?

קלאסי
מודרני
כפרי
אם אתם נמצאים באחד מהשלבים ורוצים לקדם את העניינים במהירות ויעילות
נשמח לעמוד לרשותכם ולענות על כל שאלה ללא עלות וללא התחייבות

תהליך תכנון בית פרטי - כל השלבים:

בתכנון של בית פרטי כל אלמנט נלקח בחשבון ועוזר לנו להבין בדיוק איך הכי נכון לתכנן את בית החלומות שלכם.

 

  • המשפחה – הרכב המשפחה (גיל, תחביבים, חוויות משותפות) מידע זה עוזר לנו להחליט על גודל החדרים לעומת גודל הסלון, ככה שבמידה וילדכם בוגרים יותר- יכוונו לגודל סלון ואזורים משותפים גדולים יותר, בעוד משפחות עם ילדים קטנים יקבלו אזורי משחק ויצירה גדולים יותר. כמובן בהתאם לצורך שלכם.
  • לייף סטייל – הבנת אורח החיים של הדיירים בבית תעזור לנו להבין את הפרוגרמה הכללית של החלל אותו נרצה לעצב. לדוגמא: אם אתם אוהבים לארח, הדגש יהיה על גודל הסלון / אתם אוהבים לבשל, נתמקד במטבח מרווח יותר.
  • שימוש בחצר – נבין ביחד אם צריכים לבנות בריכה או מספיק אזור מוצל ונעים, או האם יש בעלי חיים שצרכים את הפינה שלהם.

 

החלומות של הלקוחות שלנו הם אינסופיים, ואנחנו צרכים לחשוב ביחד איך לתכנן אותם בהתאם לתקציב.

אחד מהלקוחות שלנו חלם תמיד שיהיה לו בית עץ בחצר, שבו הוא יוכל לבלות עם הילדים שלו, כבר ברמת התכנון הוספנו עץ מהמם במיקום מדויק כדי שעליו יוכל להבנות בית העץ בעתיד.

סגנון העיצוב גוזר את הנראות הכללית ונותן את הטון על כל הבית.


ניתן להתאים סגנון באופן אישי או לבחור את הכיוון יחדיו מודרני\ קלאסי\ כפרי\ אקלקטי\ אורבני, אנחנו עובדים עם לוח השראה שנותן תחושה מדהימה ושפה אחידה לכל הבית.

בניין בוטיק יוקרתי בראשון לציון אדריכלות: פנינה וידר ; פתיחת כרטיסיה חדשה בניין בוטיק יוקרתי בראשון לציון בלב שכונת קדמת ראשון הפסטורלית
פרויקט היוקרה בראשון לציון
01
שלב ראשון:

ייעוץ ראשוני והבנת צרכים ​

לאחר שיחת ייעוץ טלפונית, מתאמים זמן נוח לפגישה ראשונית ובה יושבים ביחד עם האדריכלית כדי להבין את הצורך המדויק של הפרויקט, ננסה להבין יחדיו את השימושים העיקריים של הבית, הרכב המשפחה, גודל וסוג החדרים, אורח החיים, חלומות שתרצו להגשים בבית, שימוש בחצר ועיצוב הבית חיצוני ופנימי.

02
שלב שני:

קבלת הצעה אישית

לאחר שהבנו בדיוק את הרצונות והצרכים שלכם נבנה הצעת אישית התואמת את התקציב שלכם, הכוללת את זמן העבודה, העלויות הצפויות והמסלול המלא עד לקבלת הבית המושלם!

03
שלב שלישי:

מדידת השטח המדויק

לאחר אישור ההסכם אנו שולחים מודד שיתן לנו את הממדים המדוייקים של המגרש, לצורך קבלת נתונים סופיים שיעזרו לנו לתכנן את הבית באופן מציאותי ומדויק על גבי המגרש.

04
שלב רביעי:

תכנון אדריכלי מלא

לאחר קבלת המידות המדויקות, אנו נתחיל בעבודת התכנון והשרטוט אחרי שנלקחו כל הפרמטרים בחשבון עד לקבלת 2-3 אפשרויות שונות ויצירת הדמיה הממחישה את כל הפרויקט בשלמותו.

יתרון משמעותי שתקבלו רק אצל פנינה וידר – התכנון נעשה באופן בלעדי ע"י פנינה ומלבד היותה אדריכלית מנוסה ומקצועית היא מביאה גם אלמנטים של מומחית לתכנון עירוני, עיצוב פנים ואדריכלות נוף, ככה שתתקבל ראייה ותכנון של "התמונה הגדולה" כבר בשלב הזה!

תכנית אדריכלית לבית פרטי
הבית במושב יתד
05
שלב חמישי:

בחירת האפשרות המתאימה ביותר עבורך

נעבור יחדיו על מגוון השרטוטים וההדמיות ונחליט על האופציה הטובה ביותר עבורכם.


הרבה פעמים אחרי שרואים את ההדמיות בעיניים הדברים נראים קצת אחרת, לכן אנחנו נקבע פגישה נוספת ונדייק את האופציה הנבחרת. נוסיף או נחסיר את הדברים שאהבנו או שלא ונייצר סקיצה סופית ומושלמת לבית החלומות שלכם.

PNINA VIDER ARCHITECTURE (5)
06
שלב שישי:

תהליך היתר בניה

פתיחת תיק מידע- אנחנו שולחים לרשות המקומית ולכל הגופים הרלוונטיים את התכנון והמסמכים הנדרשים, מדובר בתהליך לא קצר שלוקח בדרך כלל בין 8 חודשים לשנה.
ניסיון, חשיבה ותכנון נכון של התהליך עוזר מאוד לצמצם סיבוכים, עלויות ומקצר זמנים בצורה משמעותית.
אנחנו מקושרים ובעלי ידע וניסיון בתהליך, תוכלו לקרוא יותר במדריך המלא להוצאת היתר בקישור הבא.

היתר בניה בית פרטי
07

שלב שביעי:

שילוב ספקים וחתימות בתכנון

אנחנו מביאים מהנדס שיעבור על הקונסטרוקציה ויאשר את התוכנית, נדאג ליועץ אינסטלציה איכותי שייתן את הדגשים שלו, יועץ קרקע שיוודא שהתכנון תומך באדמה, אדריכל נוף שיראה את הפרויקט מעוד זווית. וכמובן שיוצרים התאמות נוספות במידת הצורך.
ככה נסגור את כל התהליך בצורה מושלמת ויהיו לנו את כל ההתאמות הנדרשות והחתימות הדרושות כדי לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר. חשוב לציין שאנחנו דואגים לכל בעלי המקצוע ומביאים את האיכותיים ביותר כדי לוודא שהתהליך קורה על הצד בטוב ביותר, בצורה חוקית ורשמית!

08
שלב שמיני:

עיצוב פנים, שלב התכנון

כאן נכנסים לתמונה כל האלמנטים התכנוניים של מעצב הפנים, בינהם תוכנית חשמל, תוכנית אינסטלציה, תכונית נגרות מפורטת, תוכנית ריצוף, תוכנית תקרה, מטבח מפורט כולל תכנון מלא וכל יתר האלמנטים.
נייצר תוכניות מפורטות לביצוע ברמת גבוהה לדיוק מירבי בביצוע בשטח אשר מתבססות על ההדמיות הסופיות שיצרנו ומעבר מלא מול הלקוח להתאמה ודיוק אישי.

עיצוב פנים- מעצבת פנינה וידר
עיצוב פנים פרויקט טבריה
09
שלב תשיעי:

היתר בניה – קבלת ההיתר

תיק המידע שפתחנו הפך כבר לתוצר שלם. לאחר כל ההתכתבויות, המסמכים, החתימות והעבודה מול הרשויות נזכה לקבל את היתר הבניה המיוחל.
חשוב לציין – בעבודה איתנו אנחנו דואגים לכל התהליך ולכם יש "יש ראש שקט". הניסיון, הידע והקשרים שלנו עושים את ההבדל!

קונספט יוקרה לבית פרטי
קונספט יוקרה לבית פרטי
10
שלב עשירי:

תוכניות עבודה

כדי שנוכל לממש את הזכות שלנו על היתר הבניה ולהוציא את כל התכנון שלנו לפועל בצורה מדויקת אנחנו דואגים להכין תוכניות עבודה מדויקת לקבלן, כזאת שלא משאריה נושאים פתוחים ולא מותירה מקום לטעויות, כדי שהכל יהיה מסודר על הסנטימטר, אנחנו גם נעשה את הפיקוח לוודא שהוא עובד בדיוק לפי התוכנית ולא "מעגל פינות" תכף נגיע לשלב הזה...

אדריכל מומלץ בישראל
11
שלב אחד עשר:

תכנון פיתוח אדריכלות נוף

בדומה לתוכנית העבודה שיצרנו לבניית הבית אנחנו נייצר תוכנית דומה גם לאזור הגינה, הבריכה (במידה ויש) וכל אזורי הפנאי החיצוניים. גם כאן הכל מוקפד ומסודר ברמת הסנטימטר כדי למנוע כל בעיה עתידית וכמובן שגם כאן אנחנו נדאג לבצע פיקוח ובקרה על העבודה.

פיתוח נוף עם בריכה
12

שלב שניים עשר:

בחירת קבלן והתחלת בניה

נבחר ביחד קבלן שמתאים לביצוע המשימה, תוכלו להביא קבלן שלכם או לבחור את אחד מהקבלנים המומלצים שלנו,
בכל מקרה אנחנו מבצעים פיקוח עליון ומוודאים שהכל קורה ברמה הגבוהה ביותר ובצורה מדויקת

בית פרטי בתכנון פנינה וידר
בניית בית פרטי באופקים
13

שלב שלוש עשרה:

עיצוב פנים, שלב הביצוע

אחד הרגעים היותר מהנים בתהליך, כבר ניתן לראות את ההתקדמות לעבר הגשמת החזון שלנו והבית כמעט כבר מוכן לחלוטין, זה הזמן לחפות ולהלביש את הבית שלנו, נצא יחדיו לסבב ספקים ובחירת חומרים משותפת בהתאם לתוכנית שלנו ולדיוקים הקטנים שניתן לעשות רק במקום עצמו. אז מה נבחר יחדיו:
א. חיפויים, קרמיקה, טפטים, צבעים, כלים סניטרים ועוד.
ב. נבחר את המטבח המדויק ורהיטים שיהפכו את הבית שלכם לדבר האמיתי.
ג. הום סטיילינג - וילונות, תמונות, מצעים אקססוריז וכל המסביב כדי ליצור את האווירה והתחשוה המושלמת.

14

שלב ארבע עשרה:

אישור אכלוס וחיבור למים, חשמל וגז

מקבלים טופס 4 וטופס 5 מהרשות המקומית, אנחנו מלווים ומוודאים שתקבלו את הטפסים החשובים שמוכיחים שהכל נעשה בצורה חוקית וכשרה!

15

שלב חמש עשרה:

נכנסים לבית

וואו, הרגע המאושר הגיע נכנסים לבית החדש.
כמו שהבנת התהליך לא פשוט ועלולים להיווצר בדרך המון בעיות, חוסר התאמות תסכולים והפסדים, לכן חשוב לבחור אדריכלית איכותית, מנוסה ובעלת ידע וקשרים בתחום.
אם בחרתם נכון התהליך יכול להיות פרקטי, קצר ומהנה, התוצר מושלם וחוויה של פעם בחיים!

אשמח להיות הבחירה הנכונה שלך, ביחד נגשים את החלום שלך
ונהנה מדרך מהנה עם הצלחה משותפת.
לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות עם פנינה וידר
קצת עלי...
היי, אני פנינה וידר הבעלים של חברת
Pnina Vider Architecture & Design

מתמחה בתכנון ועיצוב פנים ונוף לבתים פרטיים.​

הכנתי את המדריך כדי לחשוף אותכם לתהליך שעוברים ביחד כשמתכננים בית חדש,
בניתי אותה לאחר מחשבה עמוקה והמון ניסיון בעבודה המעשית,
אני מאמינה בתרבות השפע ומרגישה בנוח לשתף מהידע שלי!

כבר מילדותי, כאשר גדלתי בבית עם עשרה אחים, בחדרי הצפוף אותו עיצבתי שוב ושוב, חלמתי, שכשאגדל אצור לאנשים שינוי, אעניק להם מרחב והרגשה של חופש אצלם בבית.

כחלק מעבודתי המקצועית ועם 100% הצלחה, אני מובילה פרויקטים של מגדלי מגורים חדשניים, מתכננת ומעצבת בתים פרטיים משלב רישוי ועד לעיצוב סופי חדשני ומדויק, והכל תוך כדי הכוונה וליווי צמוד ללקוח.

אני מאמינה בתכנון Total free design – יצירת שינוי המרחב והחופש אצלך בבית, תוך שילוב אדריכלות עיצוב ונוף לאורך התהליך המתחיל בהיכרות מעמיקה והבנת צרכי הלקוח, חשיבה בנייה ותכנון קונספט עיצובי מתאים תוך שימת דגש על פונקציונאליות, פרקטיות וליווי צמוד משלב הרעיון ועד קבלת המפתח לחיים מאושרים.

אני מביאה עימי לכל פרויקט מחויבות עמוקה, נתינה והשקעה המניבים תוצאות מקצועיות איכותיות ומדויקות ללקוח, זאת בליווי ידע וניסיון, דייקנות ואהבה גדולה למקצוע ולאנשים.

למה לקוחות בוחרים בנו
משרד באווירה צעירה ודינמית עם נסיון רב בתכנון של מאות יחידות דיור.
השילוב המושלם, תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, פיתוח עירוני
ואדריכלות נוף משולבים יחדיו לקבלת "התמונה הגדולה" כבר מהשלב הראשון.
ליווי אדריכלי מלא יד ביד מול העירייה והרשויות, שיקנה לכם רוגע בתהליך.​
ניסיון וקשרים מול הרשויות והתהליכים המובילים לקיצוץ עלויות וקיצור משמעותי בלוחות הזמנים.​
תכנון תקציב מלא המשלב מומחה בנייה, כך שתוכלו מראש לצפות את כל העלויות.​
עמידה בלוחות זמנים ותקציב כפי הנקבע בתחילת העבודה.​
תוכנית פעולה מלאה לכל לקוח וביצוע משימות מתוכננות בצורה רוחבית לקיצור ובקרת תהליכים.​
בעלי מקצוע שעבדנו איתם בעבר וקיבלו את "תו האיכות של פנינה" הבטיח חוויה רגועה ומהירה מול כל הגורמים בתהליך.​
אנחנו איתך לאורך כל הדרך – מהרגע שהתחלנו אנחנו נלווה ונדאג עד שהפרויקט יושלם במלואו ואפילו קצת אחרי.​
הגלריה שלנו
אשמח להיות הבחירה הנכונה שלך, ביחד נגשים את החלום שלך
ונהנה מדרך מהנה עם הצלחה משותפת.
לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות עם פנינה וידר

תפריט נגישות

אשמח להיות הבחירה הנכונה שלך, ביחד נגשים את החלום שלך ונהנה מדרך מהנה עם הצלחה משותפת.
לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות עם פנינה וידר
צעד ראשון לדירת החלומות שלכם מוזמנים לכוס קפה!
לפגישת ייעוץ אדריכלי בחינם וללא התחייבות 👇

המשפחה שלך מוגנת?

תקנות השעה לתוספת ממד במהירות עומדות לפקוע!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נשמח לעמוד לשירותך!